Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Новости

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

<< Предыдущее   Следующее >>

Щодо публікацій в «Українській правді» матеріалів про зберігання технологічної нафти             6 вересня у матеріалах інтернет-ресурсів «Українська правда» та «Економічна правда» пройшла некоректна інтерпретація коментаря Голови Правління НАК Нафтогаз України А.Коболєва щодо нафти ПАТ «Укртранснафта», яка знаходиться в резервуарах ПАТ «Укртатнафта». Видання зробили акцент на тому, що нафта у кількості 380 тис тонн, яка зберігається, у тому числі, в резервуарах ПАТ «Укртатнафта», втратила якість.
              Зі свого боку «Укртатнафта» змушена в черговий раз офіційно заявити, що нафта зберігається в повному обсязі і належної якості - у відповідності до умов договору і ГОСТу 9965-76. Наявність нафти та її якісні характеристики фіксуються кожен місяць при проведенні інвентаризацій, у тому числі, з залученням експертів, а у разі виникнення питань - і з залученням представників контролюючих державних органів.
               Питання про компенсації за відхилення від якісних характеристик не стоїть на порядку денному тому, що ПАТ «Укртатнафта» вирішує проблему повернення нафти у відповідності до умов договору, акту передачі на зберігання і діючого законодавства України. 
             «Укртатнафта» підтверджує, що на даний час є неузгодженим лише питання вартості послуг зберігання нафти, а також питання оплати цих послуг, що не здійснюється вже більш ніж 2 роки.
               Слід акцентувати увагу на тому, що видання замовчує той факт, що ця нафта була фактично врятована керівництвом ПАТ «Укртранснафта» в останній момент у квітні 2014 року, коли технологічні резервуари і нафтопроводи ПАТ «Укртранснафта» у Лисичанську опинилися під контролем озброєних формувань сепаратистів. Завдяки прийнятим оперативним рішенням нафта була розміщена в першу чергу у всі вільні резервуари ПАТ «Укртранснафта», і вже за остаточним принципом - у резервуари нафтопереробних заводів на підконтрольній Україні території. А питання оплатного зберігання виникло лише тоді, коли стало зрозуміло, що державні органи України не збираються використовувати цей ресурс для першочергових потреб України. І навіть, маючи власний ресурс, продовжують забезпечувати власну армію та державні компанії за рахунок імпорту нафтопродуктів, вироблених з російської нафти, що були закуплені за валюту.
              Зі свого боку «Укртатнафта» підтверджує, що виконає умови договору з ПАТ «Укртранснафта» щодо зберігання технологічної нафти в повному обсязі і належним чином.

 

Версия для печати

 

<< Предыдущее   Следующее >>

 

 © 2019 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения