Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Новости

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

<< Предыдущее   Следующее >>

19.06.2018
"Укртатнафта" пропонує зменшити ставки акцизу на бензин

«Укртатнафта» пропонує зменшити ставки акцизу на бензин

      Голова Правління ПАТ «Укртатнафта» П. Овчаренко звернувся до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з листом, в якому зазначив: «Надмірне податкове навантаження на бензин і, навпаки, податкові преференції для дизпалива і скрапленого газу сформували таку структуру споживання в Україні, коли не може нормально працювати жодний вітчизняний НПЗ, а внутрішній попит можна задовольнити лише за рахунок імпорту».
      У листі також зазначається, що менше податкове навантаження при імпорті скрапленого газу та обмеженість збільшення внутрішнього виробництва призвели до стійкої тенденції зростання імпорту скрапленого газу, в першу чергу, з Росії. Обсяги імпорту скрапленого газу з країни-агресора за період 2013-2017 р. р. збільшилися в 8 разів, сягнувши 50% від загального споживання на вітчизняному ринку, що за умови припинення його постачання може призвести до паливного колапсу та загрожує енергетичній безпеці та незалежності України. В той же час на вітчизняних нафтопереробних підприємствах існує потенціал збільшення виробництва автомобільних бензинів, які конкуруватимуть зі скрапленим газом у разі зменшення ставок акцизу на бензин.
      Споживання дизпалива в Україні складає 6 млн.тонн/рік, що перевищує споживання бензинів втричі, а продаж скраплених газів в мережах АЗС останні 2 роки перевищує продаж бензинів. І це співвідношення споживання обумовлено вартістю палива для споживача. На даний час діюча ставка акцизного податку на бензини становить 213,50 євро за 1000 літрів, тоді як для дизельного палива ставка податку становить 139,50 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу - 52 євро за 1000 літрів. Пропонується вирівняти ставки акцизного податку для бензинів та дизельного палива на рівні 164 євро за 1000 літрів та встановити ставку податку на скраплений газ лише у 2 рази менше, ніж на бензин (до 87 євро за 1000 літрів).
      У разі прийняття пропозиції і нормалізації структури споживання нафтопродуктів збільшаться обсяги переробки в Україні, зменшиться залежність від російського імпорту та зростуть доходи бюджету України на 4,7 млрд. грн. на рік.

 

Версия для печати

 

<< Предыдущее   Следующее >>

 

 © 2019 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения