Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Новости

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

<< Предыдущее   Следующее >>

26.09.2019 Щодо неприпустимості підняття тарифів на транспортування нафти магістральними трубопроводами 


У вересні цього року ПАТ «Укртатнафта» збільшила місячний об’єм переробки нафтової сировини на 30%,  також майже у 2 рази зросли показники транспортування імпортної нафти магістральними нафтопроводами на Кременчуцький НПЗ.  Це призвело до суттєвого зниження собівартості вказаних послуг, однак Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), разом з АТ «Укртранснафта» ініціює різке збільшення тарифів на транспортування нафти магістральними трубопроводами  - майже у 2,5 рази.

Поява проектів таких документів вказують  - НКРЕКП відстоює інтереси лише державного монополіста АТ «Укртранснафта», що вже і так є надприбутковим підприємством (чистий прибуток за 2018 рік склав 1,5 млрд. грн.)

ПАТ «Укртатнафта» вимушена звернутись до Прем’єр-міністра України Гончарука О.В. з приводу таких ініціатив НКРЕКП і АТ «Укртранснафта», які призведуть до падіння конкурентоздатності вітчизняної нафтопереробки та до суттєвого зменшення об’ємів переробки нафти і випуску нафтопродуктів. Крім того,  це повністю суперечить Енергетичній стратегії України до 2035 року (затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів від 18.08.17 року № 605-р), якою одним із основних завдань Уряду України передбачено забезпечення 50% потреб внутрішнього ринку нафтопродуктами українського виробництва та зменшити залежність країни від імпортного пального.

Тож «Укртатнафта» заявляє про необхідність відміни розгляду цього проекту Постанови та залишення без змін тарифів на транспортування нафти магістральними трубопроводами. Це унеможливить дестабілізацію стратегічних галузей  та послаблення енергетичної безпеки і обороноздатності країни.  

           ПАТ «Укртатнафта» впевнене, що Уряд дасть оцінку таким дестабілізуючим економіку ініціативам АТ «Укртранснафта» та НКРЕКП, а послідуючі його дії сприятимуть захисту національних інтересів та розвитку країни.

 

 

Версия для печати

 

<< Предыдущее   Следующее >>

 

 © 2020 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения