Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Публикации

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

09.11.2018

"Бензинова війна": на скільки може зрости вартість палива, якщо РФ заблокує поставки в Україну

Росіяни збираються перекрити поставки пального в Україну і про це вже мріють їхні телевізійні пропагандисти. Експерти ж ставляться до такої загрози всерйоз і закликають чиновників реагувати і шукати альтернатив.

Нещодавно російське телебачення транслювало ток-шоу, де його учасники понад годину смакували можливості знищення України шляхом запровадження економічних санкцій. "Ми не впроваджували санкцій чотири з половиною роки, впроваджуємо їх акурат перед президентськими виборами", - кажуть з екранів. Учасники закликають російську владу перекрити поставки палива в Україну – мовляв, без російського бензину та білоруської солярки Київ вдасться схилити на свій бік. Мрії політологів узагальнює член комітету Держдуми РФ Олексій Журавльов, який обіцяє Україні колапс: "80% нафтопродуктів постачаємо ми і Білорусь. Ось так просто: раз, і все, до побачення. Колапс одразу".

На офіційному рівні в Україні на ці заяви ніяк не реагують, хоча в російському санкційному списку, оприлюдненому нещодавно, є кілька мереж автозаправок. Експерти паливного ринку попереджають: якщо росіяни від слів перейдуть до дій, то нас чекатимуть важкі часи – дефіцит буде такий, що ціна на бензин та дизель може стрибнути навіть удвічі. Також згадують, як росіяни підсаджували Україну на паливну голку – наприкінці 90-х вони закрили п’ять із семи нафтопереробних заводів, зокрема придбали Лисичанський нафтопереробний завод та зупинили його роботу…

Сьогодні енергетична незалежність у руках Кабінету Міністрів України та РНБО. Перші мають шукати альтернативні джерела надходження палива і створювати сприятливі умови для вітчизняних виробників, другі – адекватно реагувати на агресивні дії РФ на ринку. Фахівці наполягають, що паливне питання давно не є питанням економічних відносин – це питання гібридної війни. Наразі українські чиновники лише прораховують ризики і чекають, як далі будуть розгортатись події, при цьому вкотре забувають, якими підступними бувають північні сусіди, коли потреба в паливі зростає. Минулого разу  вони розхитували місцевий ринок наприкінці жовтня – тоді ціни на пальне різко стрибнули вгору.

Детальніше - https://tsn.ua/groshi/benzinova-viyna-na-skilki-mozhe-zrosti-vartist-paliva-yakscho-rf-zablokuye-postavki-v-ukrayinu-1246629.html?_ga=2.9735093.1204521647.1541678948-1268140184.1524118340

 

 

 

Версия для печати

 

 

 © 2019 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения