Транснациональная финансово-промышленная нефтяная компания "Укртатнафта"

Публикации

/ Вернуться на Главную / все сообщения /

28.12.2018  "Секретна зброя" Кремля: екс-керівник розвідки звернув увагу на вразливість України перед РФ

Якщо Росія перекриє постачання дизпалива, ЗСУ просто нічим буде заправляти танки і БТР.

У Кремлі презентували нову енергетичну доктрину. Росіяни більше не криються і заявляють, що їхні енергоресурси – це зброя в боротьбі з незгодними, йдеться в сюжеті ТСН від 26.12.2018 (Ютуб: https://youtu.be/dZmnwsT03xs).

Секретний додаток до документа має окремий пункт, присвячений Україні. Росіяни обґрунтовано вважають, що українська економіка залежна від них, і передовсім ідеться про дизельне паливо. Соляркою російського походження заправляються і техніка ЗСУ, і всі аграрії, тож у разі будь-якого загострення Росія автоматично зупинятиме поставки енергоресурсів. "Якщо розпочнуться широкомасштабні операції, вони будуть нам обмежувати всі поставки. Путін, я його знаю персонально і його, так би мовити, оточення, вони не зупиняться ні перед чим", - каже колишній голова служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Наразі частка російського дизеля в Україні становить близько 40%, стільки ж займає дизпаливо з Білорусі, але одним застереженням – і перше, і друге пальне зроблене з російської нафти. "Фактично, сьогодні по дизельному паливу Росія і Білорусь зрівнялися", - каже експерт паливного ринку Леонід Косянчук. ТСН звернулася до державних органів, щоби ті прокоментували, чим планують відповісти на нову російську доктрину. У Міненерго відправили нас до фіскалів та Міноборони, РНБО запит проігнорувала, а військові вважають, що білоруська солярка ніяк не пов’язана з Росією.

У 2018-му росіяни разом із білорусами влаштовували демарші з дизпаливом – у період посівної і збору врожаю вони під різними приводами перекривали поставки солярки в Україну. Це призводило до дефіциту дизпалива та стрибка цін. З огляду на це експерти вважають, що Україна має діяти на випередження і шукати нові джерела надходження дизпалива – передусім збільшити власне виробництво. "Сьогодні немає політичної волі. Ми опосередковано фінансуємо бюджет РФ", - констатує Маломуж.

 Зменшення ваги російського палива на українському ринку вплине не лише на залежність від Кремля, а й значно послабить російську економіку. Наразі бюджет РФ на 50% залежить від продажу енергоресурсів, і будь-яке скорочення його споживання буде суттєво бити і по військовій потузі, і по соціальному стану країни-агресорки.

 Автор -  Дмитро Святненко

 Детальніше - https://tsn.ua/ukrayina/sekretna-zbroya-kremlya-eks-kerivnik-rozvidki-zvernuv-uvagu-na-vrazlivist-ukrayini-pered-rf-1271934.html

 

 

 

Версия для печати

 

 

 © 2019 ПАО Укртатнафта
Подписка на рассылку новостей:

Новости
Публикации
Наши потребности
Наши предложения